POMPA CIEPŁA

Pompa ciepła to jedna z najbardziej obiecujących technologii energooszczędnych, stosowanych do ogrzewania gospodarstw domowych. Konstrukcja urządzeń umożliwia pozyskanie energii z różnych źródeł, np. ziemi, powietrza i wody. Pompa ciepła w domowym systemie grzewczym pełni takie same zadanie, jak kocioł węglowy, gazowy, czy elektryczny. Służy do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Korzyści płynące z posiadania pompy ciepła:

  • Oszczędność - szacunkowe koszty ogrzewania stanowią około 1/3 wydatków na ogrzewanie tradycyjnym kotłem gazowym lub olejowym
  • Samodzielność - pompa ciepła pozwala całkowicie uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii cieplnej
  • Prostota instalacji - urządzenie nie wymaga budowy komina, przyłącza gazowego czy też doprowadzania i składowania paliwa
  • Ochrona środowiska - przyczynia się do obniżania emisji dwutlenku węgla, grzanie bezodpadowe, czyste, bez dymu
  • Niski koszt eksploatacji - w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną

W ofercie posiadamy pompy ciepła typu:

  • powietrze - woda (centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa)
  • powietrze - powietrze (ciepła woda użytkowa)

 

Pompa ciepła typu powietrze – woda - wykorzystanie powietrza jako źródła ciepła wymaga najmniejszych nakładów inwestycyjnych. W tym rodzaju pomp, powietrze jest zasysane, schładzane w parowniku pompy ciepła, a następnie ponownie odprowadzane do otoczenia. Urządzenie jest w stanie wytwarzać ciepło przy temperaturze powietrza do – 20°C. Przy niższej temperaturze wstępnie podgrzana przez pompę woda, jest dogrzewana przez dodatkowe źródło ciepła.

Pompa ciepła typu powietrze – powietrze - to urządzenia do podgrzewania wody użytkowej, przeznaczone do montażu wewnątrz budynku. Urządzenia te mają kształt cylindra. W dolnej części umieszczony jest zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 lub 300 litrów. W górnej części pompy zamontowany jest cały układ podgrzewający wodę. Tego typu pompy z zasobnikiem, są znakomitym rozwiązaniem problemu przygotowania ciepłej wody dla budynków wyposażonych w konwencjonalne źródło ogrzewania. Zimą podgrzewanie ciepłej wody następuje w kotle, natomiast latem podgrzewa ją urządzenie o wysokiej sprawności.

Copyright EnergyTech 2020

EnergyTech

ul. Kielecka 26

26-026 Morawica

 

690 020 460

690 020 270

energytech24@outlook.com