PANELE GRZEJNE – nowoczesna technologia na miarę współczesnych potrzeb

 Ogrzewanie na podczerwień zyskuje na popularności dzięki swoim niewątpliwym zaletom. Innowacyjne rozwiązanie w zakresie ocieplania pomieszczeń wyróżnia się funkcjonalnością, niezawodnością i wydajnością, a także estetyką wykonania oraz coraz przystępniejszą ceną. Panel grzewczy jest więc technologią dostosowaną do potrzeb współczesnego człowieka. Gwarantujemy, że nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających klientów.

 

 Panele grzewcze przyciągają uwagę również ze względu na nieuchronny wzrost cen tradycyjnych paliw wykorzystywanych do ogrzewania budynków. Gaz, ropa i węgiel z roku na rok drożeją, przez co wszyscy poszukują tańszej alternatywy. W tym przypadku płyty grzewcze na podczerwień są najlepszym sposobem na zastąpienie standardowych źródeł energii cieplnej. Ich konstrukcja oraz tryb eksploatacji przekładają się na realne oszczędności. Wystarczy dobrać odpowiednią moc grzewczą, aby panele grzejne na podczerwień zapewniły najlepszy możliwy komfort cieplny w rozsądnej cenie.

 

 W ofercie posiadamy również nowoczesne i energooszczędne grzejniki konwektorowe z możliwością montażu naściennego lub na nóżkach. Urządzenie posiada możliwość zdalnego sterowania za pomocą telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS.

 

 Proponowane przez nas płyty korzystają ze znanej już od lat technologii. Dotychczas wykorzystywana była głównie w medycynie (m.in. dermatologii i reumatologii). Mowa o promieniowaniu podczerwonym. Nazwa technologii jest znana niemal każdemu, ale mało kto wie, jak panele grzejne mogą czerpać z niej jakiekolwiek korzyści.

 Na samym początku należy podkreślić, że promieniowanie podczerwone nie jest w żaden sposób groźne dla zdrowia człowieka. Dlatego właśnie używają go różne dziedziny medycyny, a także panele grzewcze. Podczerwień jest zresztą całkowicie naturalna. Promieniowanie słoneczne to najbardziej odczuwalne przez człowieka jej źródło.

 Panel grzewczy na podczerwień działa właściwie w ten sam sposób, co Słońce. Wytwarza fale, które po zetknięciu się z dowolną powierzchnią ocieplają ją. Jednocześnie ciepło jest absorbowane oraz dodawane do otoczenia – ale w innym kierunku. To sprawia, że grzejniki na podczerwień rozprowadzają temperaturę równomiernie w całym pomieszczeniu.

 Konstrukcja systemu pozwala na zamontowanie go w niemal dowolnym miejscu. W kwestii takiej, jak panele grzewcze podczerwień może równie dobrze podgrzewać temperaturę z sufitu czy ściany. W tych miejscach dość często montuje się system pod postacią paneli. Ponadto płyty grzewcze podczerwieni wykorzystuje się do tworzenia podłogowego ogrzewania elektrycznego. Takie rozwiązanie jest najpopularniejsze ze względu na prosty montaż oraz efektywność. Dostarczane przez nas panele grzejne na podczerwień właśnie na podłodze sprawdzają się najlepiej.

 

PANEL GRZEJNY – KORZYŚCI PŁYNĄCE Z UŻYTKOWANIA

 System ogrzewania poprzez panele na podczerwień ma bardzo wiele zalet. Najczęściej podkreślanym atutem jest komfort użytkowania. Panele grzewcze co to praktycznie bezobsługowe urządzenia. Działają samodzielnie, ale pozwalają też na własnoręczną regulację temperatury.

 Panele grzewcze na podczerwień nie powodują konwekcji powietrza. Nie dochodzi więc do wznoszenia się kurzu czy drobnoustrojów. Takie działanie docenią zwłaszcza alergicy. Jednak system ogrzewania na podczerwień ma też inne zalety w kwestii zdrowia. Nie wysusza powietrza, pozostawia suche ściany (co zapobiega rozwojowi pleśni), stymuluje układ immunologiczny i dobrze wpływa na reumatyków. Płyty grzewcze podczerwieni to wyjątkowo zdrowe źródło ciepła, które jednocześnie jest bardzo ekologiczne. Nie wymaga bowiem spalania paliwa, a potrzebną elektryczność można zdobyć ze źródeł odnawialnych.

 W kwestii takiej, jak grzejniki na podczerwień cena również zasługuje na uwagę. Nasze systemy cechują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Do tego dochodzi niskie zużycie energii oraz brak kosztów związanych z serwisowaniem, ponieważ panele grzejne są właściwie bezawaryjne.

JAK DZIAŁAJĄ PANELE GRZEJNE?

termofol morawica

Copyright EnergyTech 2020

EnergyTech

ul. Kielecka 26

26-026 Morawica

 

690 020 460

690 020 270

energytech24@outlook.com