MAGAZYNOWANIE ENERGII

Produkcja energii z odnawialnych źródeł zmienia się w zależności od pory dnia czy warunków atmosferycznych. W ciągu doby są okresy gdy energia produkowana jest z nadwyżką i takie, w których prąd nie jest produkowany wcale, wtedy korzystamy z wcześniej wprowadzonych do sieci nadwyżek. Najbardziej opłacalne jest wykorzystywanie energii na bieżąco, nie zawsze jest to jednak możliwe. Akumulatory pozwalają gromadzić i przechowywać nadwyżki bez strat, a także zapewniają niezależność energetyczną.

 

ZASADA DZIAŁANIA

Dostarczana przez instalację fotowoltaiczną do akumulatorów energia elektryczna przechowywana jest w postaci substancji chemicznej, następnie jest ponownie przekształcana i oddawana w formie energii elektrycznej. Magazyny po rozładowaniu możemy ponownie naładować.

 

KORZYŚCI

Domowe magazyny energii są dobrym rozwiązaniem w szczególności dla osób, które nie zużywają dużo energii w ciągu dnia, kiedy produkcja jest największa, a chcą wykorzystywać ją na własne potrzeby w 100%. Systemy magazynowania doskonale sprawdzą się także w miejscach, które narażone są na częste przerwy w zasilaniu. Korzyści z zastosowania akumulatorów to:

  • maksymalizacja wykorzystania wyprodukowanej energii
  • niezależność energetyczna, mamy prąd nawet jeśli nie ma go w sieci
  • możliwość wykorzystania tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej (np. w domku na działce czy w lesie)
  • brak przerw w dostawie prądu
  • możliwość wyboru pojemności, w zależności od potrzeb

 

 

TECHNOLOGIA

Wraz z rozwojem technologii w tej samej masie baterii jesteśmy w stanie zmagazynować więcej energii. Poprawiają się parametry nie tylko pojemnościowe, ale i mocowe oraz wydłuża się żywotność urządzeń. To wszystko wpływa również na stopniowy spadek cen. Obecnie najpowszechniejsze na rynku są magazyny wykorzystujące akumulatory litowo-jonowe. Rozwój technologii magazynowania jest mocno napędzany przez prace nad konstrukcją wysokowydajnych baterii na potrzeby samochodów elektrycznych.

Copyright EnergyTech 2020

EnergyTech

ul. Kielecka 26

26-026 Morawica

 

690 020 460

690 020 270

energytech24@outlook.com